WTF?
     
Попри карантинні заходи відновлюють свою роботу броварські ринки

У постанові Міністерства охорони здоров'я України від 30 березня зазначено, що торгівлю на ринках в умовах карантину дозволено за умови виконання низки умов:

  • зареєстрований оператор ринку харчових продуктів;
  • знаходження на ринку не більше одного відвідувача на 20 кв.м торгівельної площі;
  • наявна можливість забезпечення дотримання відстані між покупцями в чергах не менше ніж 1,5 метри;
  • забезпечена можливість дотримання протиепідемічних заходів;
  • для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі повинна становити не менш ніж 3 метри;
  • забезпечення працівників та продавців ринку засобами індивідуального захисту (маски, рукавички, захисні окуляри) та відвідувачів (маски, рукавички);
  • забезпечення на вхідних групах зон санітарної обробки працівників та відвідувачів.

Саме за таких умов міський голова м. Бровари своїм розпорядженням дозволив відкритись і броварським ринкам.
Також Ігор Сапожко доручив управлінню інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області проводити перевірки щодо виконання даного розпорядження із залученням Броварського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби Київській області (за згодою).
Міністерство охорони здоров'я України не давало дозволу відкривати ринки, а тільки прописало умови, під час дотримання яких їх можна відкрити і лише в тому разі, якщо немає іншої можливості забезпечити населення продуктами. Про це 2 квітня на брифінгу в Києві сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
- МОЗ не відкривало ринки. У постанові головного санітарного лікаря чітко прописані вимоги, коли органи місцевого самоврядування можуть дозволити відкрити ринок у разі, якщо в населення, яке проживає на конкретній території, немає інших можливостей купувати продукти, – сказав Ляшко.

ОНОВЛЕННЯ:

Вже 03.04.2020 року мер міста дещо вніс зміни у своє розпорядження, а тому все ж таки діє заборона продажу товарів, крім оптової торгівлі сільськогосподарської продукції та дистанційної торгівлі з обов’язковою адресною доставкою. Також розпорядження діє на заборону роботи готелів, хостелів, за виключенням тих суб’єктів господарювання, з якими були укладені договори на довгострокове проживання та про надання послуг з розміщення працівників, які забезпечують життєдіяльність населення, а також які можуть бути використані як місця обсервації.